Dubai Port'ta RTG kurulumları tamamlandı

1 milyon 300 bin TEU kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük konteyner terminallerinden biri olacak DP World Yarımca Konteyner Terminali’nin yıl sonu itibariyle tam kapasiteli ile faaliyete geçmesi bekleniyor. Bu doğrultuda yürütülen çalışmalar sonucunda 18 adet Konecranes gezer vincin (RTG) montajları tamamlanırken, kurulum çalışmalarına ekipman desteği Önder Vinç tarafından verildi.

Dubai Port'ta RTG kurulumları tamamlandı

1 milyon 300 bin TEU kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük konteyner terminallerinden biri olacak DP World Yarımca Konteyner Terminali’nde (Dubai Port World) çalışmalar devam ediyor. Altı kıtada 65’ten fazla terminali işleten ve dünyanın üçüncü büyük konteyner terminal operatörü olan DP World’un Yarımca Terminali 2015 yılının sonlarına doğru tam faaliyete geçmesi bekleniyor. Terminal, dünyadaki en büyük konteyner gemilerine hizmet verme kapasitesi olan Super-Post Panamax konteyner vinçleri ile donatılıyor. Ayrıca DP World Yarımca 650 doğrudan ve 800’den fazla dolaylı istihdam sağlayacak. Türkiye’nin en sanayileşmiş bölgesinin kalbi olarak ifade edilebilecek konumda bulunan DP World Yarımca, yaratacağı tedarik zinciri verimliliği sayesinde ülkenin ve bölgenin ekonomisini geliştirmesi, Türkiye’nin en yeni teknolojisine sahip derin rıhtımlı konteyner limanı olması bekleniyor.

Dubai Port'ta RTG kurulumları tamamlandı

6 adet Haulotte HA260PX

DP World tarafından 2014 yılı içerisinde sipariş edilen 18 adet Konecranes marka gezer vincin (RTG) sonuncusu montajı tamamlandı. 18 adet Konecranes RTG’nin taşıma ve montajları Önder Vinç’e ait ekipmanlarla gerçekleştirilirken, proje kapsamında 300 ton kapasiteli Terex Demag AC300, 6 adet Haulotte HA260PX dizel eklemli platform ve 3 ton kapasiteli forklift kullanıldı. 16 tekerleğe sahip gezer 7 kamyon şeridi genişliğindeki 1 ila 5 arası konteynerleri üst üste koyma kapasitesine sahip. Vinçler güvenlik sağlaması ve verimliliğin artırılması amacıyla yükleme sırasında oluşacak sarsıntıları önleyen ve hem yük arabası, hem de kızak yönlendirmede mikro hareket sağlayabilen Aktif Yükleme Kontrol Sistemi, çarpışmaları engellemek için geliştirilen Otomatik Kumanda Sistemli Konteyner Konumlandırma, yük arabası rehberlik servisi ve kamyon römorkörü anti kaldırma sistemleri ile donatılacak.

Category
Tags

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir